Kółko historyczne – „Kufer Pełen Dziedzictwa”

Na kółku historycznym, które odbywa się we wtorki, mieliśmy spotkanie z niezwykłym przedmiotem. W ramach projektu „Szkoła na kółkach”, do naszej szkoły dotarł „Kufer Pełen Dziedzictwa”, wypełniony po brzegi pamiątkami z dalszej i bliższej przeszłości. Uczniowie uczęszczający na kółko mieli możliwość tworzyć kartę inwentarzową wylosowanego przedmiotu.  Praca ta polegała na przyglądaniu się, badaniu, ważeniu, rysowaniu, wąchaniu i nazywaniu obiektu . Pozwalała wcielić się w rolę detektywa przeszłości i zastanawiać nad zastosowaniem przedmiotu oraz snuć domysły na temat jego właścicieli.

Zadaniem każdej szkoły jest włożyć  do skrzyni coś od siebie. W naszym przypadku do Kufra trafiły stare, czarno-białe przeźrocza dotyczące ruchu robotniczego w Polsce.

Po naszej szkole, Kufer wędruje dalej i przekazany został do SP nr 79 ul Jesionowa, Poznań.

I.T.