Konkurs recytatorski „Wpisani w historię”

W dn. 16 października 2019 r. odbyły się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Wpisani w historię”. Dziesięciu uczestników deklamowało wiersze znanych polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Antoniego Słonimskiego czy Władysława Broniewskiego.

Jury, w skład którego weszli uczniowie koła dziennikarskiego, mieli nie lada orzech do zgryzienia. Po długich debatach  zdecydowali, że w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce należy się Joannie Gałęskiej z kl. 7a

a II miejsce – Michalinie Dutkiewicz z kl. 7a

W kategorii klas młodszych zaszczytne miejsce zajęła Blanka Kupiecka z kl.  5d

Dziewczynki z klas siódmych, zgodnie z regulaminem konkursu, będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych zmaganiach recytatorskich w Kórniku. Życzymy im dalszych sukcesów.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatki konkursu – nagrody rzeczowe.

M.W.