Bierzemy udział w akcji Żonkile

19 kwietnia w naszej Szkole, odbędą się szkolne obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym dniu zamiast lekcji odbywać się warsztaty, które poprowadzą wychowawcy klas. Dla uczniów i uczennic klas 4-6 powstał film Będę pisać w reżyserii Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości.
Dla uczniów i uczennic klas 7-8 powstał film Muranów – Dzielnica Północna w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców.
Filmy uzupełniają karty pracy, które uczennice i uczniowie wykonają wraz z wychowawcami.