Let’s speak English!

Podczas jednej z lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 7a oraz ich nauczyciele spotkali się z panem Russelem Williamsonem, który jest ‘native speakerem’, tzn język angielski jest dla niego językiem ojczystym.

Pan Williamson opowiadał nam o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wszyscy byliśmy szczególnie zafascynowani opowieściami o osobistej znajomości pana Williamsona i jego rodziny z niektórymi członkami rodziny królewskiej. Jego ojciec pracował w służbie ochrony królewskiej i dlatego pan Williamson miał okazję widywać i rozmawiać m. in. z Lady Dianą i jej synami Williamem i Harrym. Na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć ojca pana Williamsona na przejściu ulicznym, a za nim Lady Diana!

Uczniowie mieli też okazję zadać przedstawić się i na koniec zadać pytania o interesujące ich tematy. Szczególnie ciekawe okazały się wzajemne poglądy dotyczące piłki nożnej i angielskich klubów piłkarskich.

Lekcja odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej ” Co kraj to obyczaj -discover British culture,customs and traditions” oraz “Wir lernen Kultur und Geschichte der deutschsprachigen Länder kennen.”

 

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie!

Karolina Wiłkość

Małgorzata Jędrzejewska

Uczniowie klasy 7a