Mikołaj w szkole!

W tym roku szkolnym chętni uczniowie pomogli razem z wolontariuszami z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej dzieciom z Cabo Verde

Dzień 6 grudnia, Mikołajki, dzień inny niż wszystkie pozostałe dni w szkole? – a to za sprawą Aniołka i biskupa Mikołaja z Miry, którzy do nas przybyli z Akademickiego Koła Misjologicznego.

               Studenci, ubrani w oryginalne stroje biskupa i aniołków, opowiedzieli dziś najmłodszym uczniom szkoły, kim był św. Mikołaj, dzięki czemu maluchy mogły poznać prawdziwą historię tego popularnego świętego. Przy tej okazji poznały również nazwy elementów stroju, który nosi obecnie biskup.

Zebrane przy tej okazji ofiary dane przez chętne dzieci przeznaczone zostaną na tzw. „Adopcję serca”, dzięki której Akademickie Koło Misjologiczne może zapewnić roczne utrzymanie trójce dzieci z Cabo Verde (Republiki Zielonego Przylądka).

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować Wychowawcom klas I-III uczniom za zaangażowanie i każdy grosik przyniesiony dziś dla dzieci z Cabo Verde. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczennic z kl. 4b: Mai Kowalewskiej i Marii Wojtasiewicz i ich Rodziców za własnoręczne uszycie serduszek-poduszek dla dzieci. Jak mawiała dr Wanda Błeńska: „Wszędzie są dobrzy ludzie”.

Wcześniej uczniowie zostali obdarowania drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dziękujemy!

M.W.