Międzynarodowo o Świętach

Dzisiaj w szkole odbył się niezwykły koncert. Uczniowie przygotowali kilka świątecznych utworów, które zaprezentowane zostały w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Niektóre były bardzo znane, więc wprawiły widownię w świetny humor a tych mniej popularnych wysłuchano z wielką uwagą.  Do tego przedstawiono wiele ciekawych informacji na temat sposobów obchodzenia Bożego Narodzenia na Wyspach Brytyjskich i w Niemczech.  Przeprowadzono też konkurs znajomości angielskich słówek związanych ze Świętami i zimą.

Dziękuję paniom Małgorzacie Warszczyńskiej – Jędrzejewskiej, Katarzynie Krysztofiak – Paczynie, Grażynie Pługowskiej, Edycie Krajewskiej – Korzeń i Henryce Stachowiak za przygotowanie uczniów i opracowanie programu.

Wesołych Świąt!

A. Szymczak