Znów akcja charytatywna cieszyła się ogromnym uznaniem…

13 grudnia 2019 r. znów byliśmy w Ośrodku Wychowawczym im. Św. Ludwiki w Poznaniu. Dom ten skupia 56 dzieci z różną niepełnosprawnością ruchową, zespołem Aspergera i autyzmem. Prowadzą go siostry zakonne Vincentego ‘Paulo.

Nasza akcja charytatywna z powodzeniem jest prowadzona już kolejny rok przez uczniów kl. 5b i ich rodziców. W tym roku włączyła się w nią społeczność szkolna, Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Tulcach oraz mieszkańcy Tulec – szczególnie Pani Ewelina. 

„Dziękuję to dostrzeżenie czyjejś dobroci, która sprawia, że warto żyć”. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały listopad i grudzień gromadzili dary dla ubogich dzieci, bo – jak pisał św. Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Wszystkich Rodziców i uczniów kl. 5b, sponsorów oraz Firmy „Lidl”, a szczególnie w stronę Państwa Ilony i Marka Łuczaków, Pani Katarzyny  Jankowskiej, Pani Aleksandry Grochowiak, Pani Marii Frąckowiak, Pani Małgorzaty Herkt-Pujsza, Pani Magdaleny Wojtasiewicz, drukarni w Kleszczewie, bo jak mawiała bł. dr Wanda Błeńska: „Wszędzie są dobrzy ludzie”.

M.W.