Zbliżają się chłodne dni. Sezon grzewczy rozpoczęty…

Niestety, wiąże się to z tym, że coraz częściej okazywać się będzie, że otwieranie okien w domu będzie wietrzeniem okolicy a nie mieszkania. Mapy pokazujące stan powietrza straszyć będą czerwonymi symbolami SMOGU.

Czy jakość powietrza zależy od nas?

Przede wszystkim, bo głównym źródłem zanieczyszczeń atmosfery jest niska emisja, czyli to, co spalamy w naszych domach, a mieszkamy w dosyć dużym zagęszczeniu.

Często mamy możliwość korzystania z jednego z najbardziej „czystych” paliw – gazu ziemnego, szkoda, że psujemy powietrze paląc w kominkach drewnem, które nie ma nic wspólnego z „ekologicznym” paliwem i truje nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz domu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji i filmu oraz do śledzenia stanu powietrza w naszej okolicy na stronie:

esa.nask.pl