Zawody na ergometrach

To piąta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

„Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. Zawody na dystansie 250 metrów odbyły się już w szkołach w Pobiedziskach i Luboniu, trzecia eliminacja odbyła się w Zespole Szkół w Tulcach.
W gminnej rozgrywce udział wzięło prawie 30 dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i 2005. Wśród dziewcząt najlepsza była Aleksandra Krawczyńska, która dystans 250 metrów na ergometrze wioślarskim pokonała w czasie 56,2 sek. Drugie miejsce zajęła Maja Augustyniak – 57,78 sek., a trzecie Grażyna Henschke – 58,9.
Wśród chłopców najszybciej finiszował Kamil Pieczyński z czasem 47,0 sekund. Dwa następne miejsca zajęli: Maciej Stasiłowicz – 48,4 oraz Krzysztof Kupczyk – 50,4.
Najlepszym dziewczętom i chłopcom medale wręczył Andrzej Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach, natomiast Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wręczył upominki oraz zaproszenia na wielki finał piątej edycji zawodów, który odbędzie się we wtorek 27 listopada w poznańskim hotelu Sheraton. Najliczniej reprezentowana szkoła podczas obecnej, piątej edycji programu, otrzyma ergometr wioślarski.
Do rywalizacji o tę wspaniałą nagrodę włączą się jeszcze uczniowie szkoły podstawowej w Puszczykowie, gdzie zawody rozegrane zostaną  w czwartek 22 listopada.