XXI Igrzyska Dzieci

Dnia 22 stycznia 2020 roku dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Tulcach wybrały się na trzeci, wojewódzki etap szkolnych zawodów z tenisa stołowego.W grupie Matylda Gomulak i Lena Kasprzak rywalizowały z drużyną z Lubonia oraz z dziewczynami z miejscowości Czacz.Po dwóch meczach, które Matylda i Lena zdecydowanie wygrały, zajęły pierwsze miejsce w grupie. Następnie w fazie pucharowej wygrały kolejno mecz 3:0 z zawodniczkami z Raszkowa oraz po zaciętej walce zwyciężyły 3:2 z drużyną z Lwówka. Zawodniczki dotarły do finału gdzie spotkały się z drużyną ze Śmigla. Niestety po bardzo zaciętej grze nie udało im się pokonać przeciwniczek. W efekcie zajęły drugie miejsce zdobywając srebrne medale. Taka pozycja w Igrzyskach Międzyszkolnych dała naszym uczennicom awans do turnieju ogólnopolskiego.

Lena Kasprzak