Warsztaty z Eneą

W ramach współpracy z Fundacją Enea od września do listopada 2019 zorganizowane są spotkania/warsztaty z młodzieżą wchodzącą w okres dojrzewania (klasy VI-VII ). Realizacja pierwszego etapu projektu odbywa się  poprzez spotkania z: 

  • dietetykiem – Katarzyną Szymczak – (edukacja w zakresie wpływu tego, co jemy na wygląd, stan skóry, włosów),
  • kosmetyczką- Justyną Włodarczyk –  (sposoby radzenia sobie z niedoskonałościami skóry, dbanie o cerę w tym burzliwym okresie),
  • psychologiem szkolnym – Hanną Wawrzyniak – Kujawa –  (akceptacja zmian zachodzących w ich ciele i umyśle, radzenie sobie z kompleksami),
  • trenerem/ nauczycielem wychowania fizycznego- Joanną Gradzińską –  (poznanie różnych dostępnych form aktywnego wypoczynku, zadbanie o kondycję fizyczną i atrakcyjny wygląd).
    Głównym zadaniem warsztatów jest edukacja i szerzenie idei zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia, a także ułatwienie uczniom zrozumienia i zaakceptowania zmian zachodzących w ich ciele. Spotkania te mają na celu również przygotowanie i zachęcenie uczniów starszych klas do dzielenia się wiedzą i podejmowania działań w roli wolontariusza, wspierającego tego typu akcje i promującego poruszane podczas warsztatów pozytywne postawy wśród koleżanek i kolegów oraz wśród innych osób z ich otoczenia.
    KSZZajęcia sportowe:

    Spotkanie z kosmetyczką: