Szczepienie HPV

Szanowni Państwo!

W 2021 roku przychodnia EDICTUM PLUS  Sp. z o.o. będzie kontynuowała Program szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV finansowanych przez Powiat Poznański. W tym roku z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać dziewczynki i chłopcy z rocznika 2007 oraz uzupełniająco dzieci, które w roku 2020 w ramach programu przyjęły 1 lub 2 dawki szczepionki, zameldowane na stałe lub czasowo na terenie jednej z 17 gmin powiatu poznańskiego.

Dzieci z rocznika 2007 będą szczepione dziewięciowalentną szczepionką Gardasil 9 w schemacie dwudawkowym (druga dawka podawana będzie sześć miesięcy po przyjęciu pierwszej).

Z uwagi na wprowadzony w kraju stan epidemii realizacja szczepień oraz kampanii informacyjno – edukacyjnej jest znacznie utrudniona. Jesteśmy w trakcie ustalania harmonogramu szczepień oraz zgody na ich przeprowadzenie na terenie szkół powiatu poznańskiego.  Wszystkie informacje dotyczące Programu i harmonogram szczepień dostępne będą na stronie www.edictum.pl w zakładce Programy.

Przewidywany harmonogram szczepień to: I dawka maj – czerwiec 2021, druga dawka listopad – grudzień 2021.

O możliwości skorzystania ze szczepień dzieci i rodzice zostaną również poinformowani poprzez ogłoszenie w Meloradio, ogłoszenie na pasku telewizji WTK, na stronach internetowych Edictum i Starostwa Powiatowego. Zapisy realizowane będą pod wskazanym na stronie internetowej adresem e-mail oraz telefonicznie (numery telefonów również podane zostaną na stronie).

Z uwagi na trudności w  organizowaniu spotkań z większą ilością uczestników akcja informacyjno – edukacyjna dla rodziców/opiekunów prawnych, mieszkańców powiatu poznańskiego oraz młodzieży uprawnionej do szczepień realizowana będzie w  formie elektronicznej poprzez udostępnienie na stronie internetowej prezentacji w formie filmu z udziałem edukatora oraz obrazowego filmiku animowanego dla młodzieży. Będzie również możliwość wypełnienia zdalnie ankiet oceniających poziom wiedzy odbiorców edukacji.

Poniżej linki do prezentacji:

https://youtu.be/c-dOdZqtsHo prezentacja dla rodziców

https://youtu.be/Iz4e16zfNUM prezentacja dla młodzieży