Świętujemy dzień krajobrazu

Dzień krajoobrazu

20 października 2018 r po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Krajobrazu – międzynarodowe święto, które ma zwrócić uwagę na piękno otaczającej nas przyrody.

W Dzień Krajobrazu uczniowie klas V wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawczyniami mieli okazję podziwiać krajobraz naszej okolicy.

Elementem zaangażowania było wykonanie ekologicznych zadań podczas spaceru. Uczestnicy obliczali wiek drzew na podstawie ich obwodu, zbierali liście i owoce drzew oraz rozpoznawali gatunki ptaków ukrytych na gałęziach.

Inicjatywa podjęta przez nauczycielki Zespołu Szkół w Tulcach skłoniła uczestników do myślenia o najbliższej okolicy – jak o nią dbać, chronić ją i świadomie korzystać z jej piękna.

Organizatorka akcji, p. Aleksandra Grochowiak, usłyszała od uczestników edukacyjnego spaceru wiele słów uznania i zapewnień, następne takie inicjatywy spotkają się z pozytywną reakcją. Podziękowania należą się też p. Joannie Pohl, która zaangażowała się w ten projekt.

Katarzyna Niewolna