Święto pieczonego ziemniaka – klasa 2a

W dniu 4.10.2019r. uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do STAJNI GÓRA 13 na „Święto pieczonego ziemniaka”. Właścicielka stajni w bardzo wyczerpujący i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o rasach i zwyczajach koni, ich pielęgnacji i żywieniu. Dzieci miały możliwość nakarmić konie, alpaki i króliki. Poznały też techniki pielęgnacji koni. Pod czujnym okiem instruktorów samodzielnie czyściły mieszkańców stajni. Największym zainteresowaniem cieszyły się oprowadzanki i przejażdżki konne. Uczennice Anastazja i Małgosia wykonały specjalny pokaz konny dla koleżanek i kolegów z klasy. Odbył się również konkurs „rzut kapeluszem”, w którym nagrodą była godzinna nauka jazdy w stajni. Zwyciężył Piotrek G. Gratulacje !Po wielu atrakcjach dzieci odpoczęły przy ognisku, jedząc pieczone ziemniaczki z gzikiem, za przygotowanie których bardzo dziękujemy rodzicom. 

Iwona Dubiel