Sukces! Przegląd Hymnów Szkolnych

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zespół Szkół w Tulcach otrzymał wyróżnienie za udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Hymnów Szkolnych opiewających Powstanie Wielkopolskie 1918/19 i jego Bohaterów pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Doceniono nas za „kreatywność i oryginalność prezentowanego materiału oraz estetykę prezentacji”.

Więcej szczegółów pod poniższymi linkami:

http://ko.poznan.pl/kuratorium/aktualnosci_kurator/2021/04/wyniki-ogolnopolskiego-przegladu-hymnow-szkolnych-opiewajacych-powstanie-wielkopolskie-191819-i-jego-bohaterow/

https://powstaniewielkopolskie.pl/nowa/?p=5275

Docenione nagranie znajduje się w zakładce „Hymn szkoły” https://www.szkolatulce.pl/hymn-szkoly/

Poniżej umieszczamy refleksje najmłodszych uczestników tego przedsięwzięcia.

Postanowiłam odważyć się i wziąć udział w nagraniu, ale jednocześnie czułam stres, bo „Polonez Tulecki” to długi utwór i myślałam, że czegoś zapomnę. Najłatwiejsze w nagrywaniu było to, że nie wszystko było na żywo, a kiedy coś się źle zaśpiewało, zawsze można było się poprawić, chwilę pomyśleć i śpiewać dalej. Wszyscy w jednym czasie śpiewaliśmy dokładnie to samo, dlatego najtrudniejsze było śpiewanie w tym samym tempie. Kiedy okazało się, że nasza praca dostała wyróżniona czułam radość, że zostaliśmy docenieni. Cieszę się bardzo, że wzięłam udział.

Zosia, 4b

Gdy przygotowywałam się do nagrania hymnu trudność sprawiał mi tekst, ale dzięki niemu mogłam lepiej poznać naszą gwarę. Najłatwiejsza w przygotowaniu była chęć współpracy z innymi uczniami, a najtrudniejsze było to, że śpiewaliśmy każdy oddzielnie. Kiedy dowiedziałam się o wyróżnieniu pomyślałam sobie, że ktoś docenił mój wkład w przygotowanie nagrania.

Julia, 4b

Odważyłem się spróbować i wziąć udział w wydarzeniu, chociaż obawiałem się, czy wszystko mi wyjdzie i czy nie pomylę słów. Najtrudniejsze w przygotowaniu nagrania było dla mnie to, żeby samemu zaśpiewać cały hymn, wszystkie jego zwrotki. Po otrzymaniu informacji o wyróżnieniu byłem szczęśliwy, że się udało i dumny z siebie, że wziąłem udział.

Antek, 4b