„Straszny wieczór”

30 października od godziny 18.30 do 20.30  w naszej szkole odbył się wieczór tajemnic i zagadek dla klasy 6b i 6d.

Został zorganizowany przez rodziców i wychowawców obu klas. Najpierw odbyły się taneczne zabawy i prezentacja strojów. Następnie otrzymaliśmy karty z podziałem na grupy. Atrakcje były rozmieszczone w starej części szkoły.

Zabawy, które zostały  zorganizowane to straszny tunel, przy którym czekała na nas Biała Dama oraz jej przyjaciel duch.

Pierwszym zadaniem było odnalezienie kufra z zagadkami oraz klucza do jego otwarcia, po czym gdy rozwiązaliśmy zadania wkładaliśmy ręce do tajemniczej mazi.

Kolejną atrakcją było spotkanie z Alchemikiem, u którego wykonywaliśmy eksperymenty. Jednym z nich było samoczynne napełnienie się balona dwutlenkiem węgla powstałym z reakcji sody oczyszczonej i octu.

Następnym punktem strasznej wyprawy były warsztaty u Wiedźmy. Wykonywaliśmy u niej duchy z papieru, które zerkały z wnętrza wieży oraz mumię z tekturowej rolki owiniętą białą bibułą.

Później odbyły się tańce zorganizowane przez dziewczęta z ósmej klasy, po których czekał na nas upiorny poczęstunek. Ostatnią atrakcją było wykonywanie działań matematycznych z Czarownicą. Pod koniec spotkaliśmy się w holu szkoły i po raz ostatni wspólnie zatańczyliśmy.

Spotkanie bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie odbędzie się jeszcze niejedna taka zabawa. Dziękujemy wszystkim organizatorom za tak wspaniałe przeżycie !

Klara Sumelka kl. 6b

Julia Przybylska kl. 6b