Pomoc dla Ukrainy

PROŚBA O POMOC!

Nasza Gmina przygotowuje transport z pomocą dla Gminy Bilcze Złote w Ukrainie.

W kraju ogarniętym wojną brakuje wszystkiego, jednak w odpowiedzi na zapytanie z naszej strony otrzymaliśmy informację, że szczególnie potrzebne są wszelkie urządzenia przydatne w sytuacji braku energii, a szczególnie prądu. Biorąc pod uwagę porę roku warto pomyśleć także o rzeczach, które pozwolą się chronić przed zimnem, a ze względu na nadchodzące święta o drobnych upominkach dla najmłodszych.

Tych z Państwa, którzy chcieliby udzielić pomocy mieszkańcom zaprzyjaźnionej gminy informujemy, że zbiórka darów będzie miała miejsce w Urzędzie Gminy Kleszczewo w dniach od 12 grudnia br. (poniedziałek) do 14 grudnia br. (środa). Serdecznie zachęcamy do włączenia się do tej akcji, która jest wyrazem solidarności naszej Gminy z naszymi sąsiadami, cierpiącymi z powodu barbarzyńskiej rosyjskiej agresji. 

Najbardziej pożądane:

 • AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE
 • baterie (w tym także wielokrotnego użytku z ładowarkami), powerbanki (naładowane)
 • latarki
 • świece
 • koce
 • śpiwory
 • bielizna termoaktywna
 • ciepłe kurtki
 • czapki, rękawiczki zimowe
 • termosy
 • zabawki i słodycze dla dzieci

Uprzejma prośba aby odzież, tekstylia i prezenty dla dzieci były nowe, bądź nieużywane.