Otwarcie stadionu

Mimo późnego popołudnia czuć jeszcze ciepłe promienie słońca, które ogrzewają ludzi przybyłych na festyn kończący tegoroczne wakacje. Za szkołę dociera głośna muzyka. W tej chwili przed sceną jest niewiele osób, bo tłum zgromadził się wokół naszego nowego stadionu lekkoatletycznego. Wśród mieszkańców widać również zaproszonych radnych i sołtysów, księdza proboszcza i oczywiście wójta naszej gminy. To dzięki jego staraniom powstał ten piękny obiekt. Krótkie powitanie. Chwila napięcia. Po czym wstęga zagradzająca wstęp na obiekt zostaje przecięta. Słychać oklaski i gratulacje. Ksiądz proboszcz święci bieżnię i boisko. Całość uświetniły swoim rytmicznym tańcem uczennice z tuleckiej szkoły i śpiew jednej z ich koleżanek. Na zakończenie chętni mogli przebiec się razem z Marcinem Urbasiem – rekordzistę Polski na 200 m i mistrzem Europy na tym samym dystansie.