Ojcowie Niepodległości

9 listopada społeczność szkolna Zespołu Szkół w Tulcach o szczególnej godzinie – 11. 11–  uroczyście odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób do  ogólnopolskiego chóru stworzonego przez uczniów wielu szkół z całej Polsce. Podczas uroczystości „obecni” byli Ojcowie Niepodległości: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty i Ignacy Daszyński, w role których wcielili się nauczyciele naszej szkoły. Byli to kolejno: Grzegorz Stachowiak, ks. Patryk Mazur, Krzysztof Krawenda, Łukasz Jóźwiak, ks. Marian Libera, Andrzej Szymczak. Na pamiątkę obchodów wykonano fotografie ww. postaci, których autorem jest Maciej Frąckowiak. Zdjęcia z apelu wykonała uczennica szkoły Aleksandra Kasprzyk.

Na zakończenie najmłodsi uczniowie zrobili sobie z naszymi gośćmi pamiątkowe zdjęcia.

Pomysłodawczynią „zaproszenia” postaci historycznych na szkolne uroczystość była pani Izabela Tomasiak.