Ogród Pamięci

Na przełomie września i października 2021 roku uczniowie wszystkich klas 4-8 sadzili cebulki żonkili na dziedzińcu naszej szkoły. Powstał w ten sposób Ogród Pamięci, który ma przypominać społeczności szkolnej o ofiarach Holocaustu i uczyć nas szacunku do innych.

Przyczynkiem do tego wydarzenia był udział naszej szkoły w ogólnopolskiej AKCJI ŻONKILE organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

W przygotowaniu gruntu pod przyszłe kwiaty pomagała pani sołtys Tulec Mirosława Rutkowska, rodzice uczniów: pan Damian Reymann i pan Łukasz Tomasiak oraz pan Marek- woźny.

Wydatki związane z zakupem sadzonek, ziemi i nawozów otrzymaliśmy dzięki wsparciu gminy Kleszczewo i Radzie Rodziców ZS TULCE za które dziękujemy!

Opiekun Ogrodu Pamięci