O profesjonalnie przygotowanych Targach Zawodowców w ZS w Tulcach.

W piątek, 15 lutego 2019r., w Zespole Szkół w Tulcach odbyło się niezwykłe spotkanie.

Można było poznać całą gamę możliwości, jakie daje absolwentom obecny rynek pracy.

Można było również skorzystać z doradztwa zawodowego i wraz z profesjonalistami poznawać własną drogę wiodącą do zawodowego spełnienia. Uczeń kończący szkołę podstawową powinien bowiem posiadać obszerną wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji, aby świadomie mógł wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju. Wydarzenie to dało zatem nie tylko możliwość zaznajomienia się ze specyfiką branżową i specjalizacyjną, ale miało na celu pomoc w określeniu osobistych predyspozycji zawodowych.

Każdy uczestnik, dzięki współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu i tuleckiej szkoły, mógł zapoznać się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy, skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych,  skonfrontować wiedzę o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym. Szeroki wachlarz ofert edukacyjno-zawodowych zaprezentowały bowiem m.in. takie szkoły zawodowe, technika i przedsiębiorcy z terenu Wielkopolski, jak: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, Raben logistic Polska, Cech Cukierników i Piekarzy,  Volskwagen, Zespół Szkół Zawodowych ze Swarzędza i z Poznania, Pepco, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego z Poznania, Zespół Szkół Mechanicznych z Poznania, Zespół Szkół Samochodowych z Poznania, Zespół Szkół Przyrodniczych z Poznania.

Imprezę tę uroczyście otworzył Pan Bogdan Kemnitz – Wójt gminy Kleszczewo, który przywitał zgromadzonych uczniów z pobliskich placówek oświatowych, życząc im trafnego wyboru i dobrego startu w dorosłe życie.

Była to też znakomita okazja, by absolwenci mogli poszerzyć wiedzę o prezentowanym zawodzie, rozwinąć umiejętności komunikacyjne czy nawiązać kontakt ze swym przyszłym pracodawcą. To również też wspaniała okazja do wymiany „dobrych praktyk” oraz doświadczeń między nauczycielami i szkołami.

M.W.