Newsowe zaległości – Euroweek

Po raz trzeci na Euroweek

Dziś znać język angielski nie wystarczy. We współczesnym świecie równie ważne są kompetencje kluczowe, czyli np. umiejętności społeczne, bycie liderem w grupie, autoprezentacja – pokazanie swoich walorów i talentów oraz efektywne współdziałanie w zespole.

Taki i nie tylko umiejętności oferuje swoim uczestnikom specjalny projekt edukacyjny „Euroweek”, który pozwala młodym ludziom przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Po raz trzeci z tej propozycji skorzystała grupa młodzieży ze szkoły w Tulcach i Kleszczewie. Spośród licznych zajęć prowadzonych przez wolontariuszy z Kolumbii, Meksyku, Indonezji, Wietnamu i Włoch największym zainteresowaniem cieszyły się:

  • „Alebrije”- uczestnicy kreowali zwierzęcą hybrydę i prezentowali jej super moc,
  • „Euroweek’s got talent” – młodzież udowodniła, że każdy jest wyjątkowy,

Ogromnym walorem warsztatów jest rozwijanie kreatywności . Zrobić coś z niczego to nic trudnego dla naszych uczniów. Biorą udział w warsztatach „Mission impossible” uczniowie przygotowali do swoich występów rekwizyty z worków na śmieci  i papieru toaletowego.

Młodzież miała okazje poznania egzotycznych krajów, które w ciekawy i różnorodny sposób   zostały zaprezentowane przez wolontariuszy. Po liczbie pytań jaki zadawali nasi uczniowie można wnioskować, że poziom zainteresowania był olbrzymi. Młodzież  pochodząca z różnych szkół bardzo szybko  się zintegrowała. Uczestnicy nawiązali nowe przyjaźnie.

Należy podkreślić, iż wszystkie aktywności i zadania z jakimi zmierzyła się młodzież  były prowadzone w języku angielskim, tak więc kompetencje z zakresu tego języka niewątpliwie uległy poprawie. Warsztatom towarzyszyła muzyka i  przyjaznej atmosfera 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Małgorzata Jędrzejewska

Beata Kaźmierczak

Ewelina Kowalewska

Ewa Kujawa