Namaste!

NAMASTE to DZIEŃ DOBRY w Hindi!!!
21 lutego w naszej szkole gościliśmy pana Mandara Purandare – lektora języka Hindi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasz wspaniały gość, muzyk i artysta, pochodzi z Indii z Pune. W Poznaniu mieszka ponad 10 lat.
Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum mieli okazję wysłuchać historii, geografii, kultury Indii w pigułce, zobaczyć zdjęcia, książki a wszystko w języku angielskim. Pan Mandar włada bardzo dobrze językiem polskim, ale chcieliśmy aby ta lekcja była wyjątkowa i uczniowie osłuchali się z językiem. Obecni na spotkaniu poznali również Sanskryt – język literacki starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii. Mieli możliwość ćwiczenia i wymawiania liter, co przysporzyło wiele śmiechu i emocji. Mamy nadzieję, że spotkanie z tak znakomitym gościem odbędzie się jeszcze nie raz w naszej szkole.
SUKRIYA = DZIĘKUJĘ
Grażyna Pługowska