Mnóż przez całe życie, czuć się będziesz znakomicie.

2 października 2020 był  X Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). To akcja edukacyjna, odbywająca się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania –uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole chętni uczniowie z klas 4 – 8 przygotowali wierszyki i rymowanki o tabliczce mnożenia. Działania te miały zdopingować uczniów do utrwalania tabliczki mnożenia. Były też wierszyki zachęcające do nauki matematyki. Najciekawsze prace zostały wywieszone na tablicach w naszej szkole. Klasa 4b przygotowała też okolicznościową gazetkę.