Lapbookowy zawrót głowy

Lapbookowy zawrót czytelniczej głowy…

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której uczeń umieszcza wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka spełnia funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, terminologię z literatury, zdjęcia. Wszystkie te elementy uczeń umieszcza w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na kolorowych karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa. Jest ciekawą metodą pracy, dlatego też jest często wykorzystywany w ZS w Tulcach.

W ramach projektu czytelniczego uczniowie wykonali mnóstwo lapbooków, co świadczy o sile czytania! Każdy z nich poświęcony został jednej dodatkowej lekturze, którą uczeń przeczytał, a następnie w sposób kreatywny, nowatorski i odkrywczy opracował. Prace uczniów są aktualnie eksponowane w holu szkoły.

M.W.