Kulinarna podróż

Zdjęcie z naszej podróży kulinarnej

Od września 2018 r. uczniowie kl. 4b biorą udział w wielu projektach. Jednym z nich jest projekt dotyczący sztuki i jej odbioru. „Sztuka jest wieczną wiosną” a uczniowie fantastycznymi twórcami, dlatego zadania projektu – naszej  „Kulturalnej podróży” – realizować będziemy zarówno w czasie jesiennej szarugi, jak i zimowych mrozów aż do czasu, gdy mocno zaświeci wiosenne słońce.

Naszymi głównymi przystankami są: teatr, muzeum, kino. Będziemy wyruszać na spotkania, sami tworzyć i odkrywać, zapraszać do ZS  ludzi sztuki i kultury. Dotychczas byliśmy m.in. w Rogalowym Muzeum w Poznaniu, gdzie uczestnicy poznali legendę o św. Marcinie. To żywe centrum poznańskich tradycji i kultury mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Uczniowie mieli zatem okazję poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem rogali świętomarcińskich.

Zwieńczeniem naszych całorocznych działań będzie prezentacja projektu w holu szkoły, który zapełni się gośćmi i młodymi artystami, którzy chwalić się będą swoimi dokonaniami i odkryciami, jakich doświadczyli dzięki  obcowaniu z dziełami  literackimi, plastycznymi, muzycznymi i teatralnymi. Życzymy wszystkim uczniom udanej podróży.