Kolejny projekt eTwinning zakończony.

Klasa 7a zakończyła niedawno realizację kolejnego już w naszej szkole projektu współpracy międzynarodowej eTwinning zatytułowanego „Let’s eat helathy’.

Tym razem projekt dotyczył zdrowego odżywiania, tak ważnego dla nas wszystkich zagadnienia warunkującego nasze zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień.

Współpracowaliśmy ze szkołami z Ukrainy (szkoła koordynująca), Turcji, Włoch, Grecji, Hiszpanii i Mołdawii.

Wspólnie wykonaliśmy następujące zadania:

– logo projektu,

– alfabet zdrowego odżywiania i wartości odżywczych,

– piramidę zdrowego żywienia,

– kalendarz z daniami narodowymi partnerów,

– ebook z przepisami na tradycyjne potrawy,

– gry interaktywne,

– e-wystawa naszych wspólnych efektów pracy.

W ramach współpracy odbywały się też spotkania na żywo na platformie Zoom. Nasz klasa spotkała się z rówieśnikami z Turcji. Rozmawialiśmy o naszych daniach narodowych, ulubionych potrawach, jak też o wszystkim co interesuje nastolatków. Wspólnie zagraliśmy też w grę interaktywną przygotowaną wcześniej samodzielnie przez uczestników projektu.

Jesteśmy pewni, że nasza współpraca przyniosła liczne korzyści, a wśród nich najważniejsze to nauka o zdrowym odżywianiu i jego decydującym wpływie na nasze zdrowie, kreatywne wykonywanie zadań projektowych oraz rozwijanie skutecznego komunikowania się w języku angielskim.

 

Szkolni koordynatorzy:

Karolina Wiłkość, Małgorzata Jędrzejewska