Karty Peka

Z biletu dla uczniów szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022, będą mogli korzystać jedynie uczniowie posiadający imienną kartę PEKA i ważną legitymację szkolną na rok 2021/2022.

 Dlatego już dziś zwracamy się z prośbą do rodziców uczniów, którzy nie mają jeszcze wyrobionej karty PEKA (lub karta zaginęła), aby nie zwlekać z wyrobieniem karty do września.

We wrześniu Gmina Kleszczewo będzie doładowywać karty PEKA uczniom szkół podstawowych. Karty – tak jak w tym roku – będą zbierane w szkołach. Szczegóły zostaną podane we wrześniu.

 Jak uzyskać kartę PEKA

Są dwie możliwości złożenia wniosku o wydanie imiennej karty PEKA lub PEKA Junior:

– przez Internet: wystarczy wejść na stronę www.peka.poznan.pl i zarejestrować się w systemie. Następnie trzeba wypełnić formularz, dołączyć zdjęcie w formacie JPG lub PNG i wysłać. Na adres e-mail podany przy rejestracji przesłana zostanie informacja o przyjęciu wniosku, a kiedy karta będzie gotowa wnioskujący otrzyma wiadomość o możliwości odebrania jej we wskazanym w formularzu POK ZTM.

– w jednym z Punktów Obsługi Klienta (POK) ZTM: wystarczy wypełnić wniosek w formie papierowej, dołączyć zdjęcie ucznia. W wyznaczonym terminie karta będzie gotowa do odbioru w POK ZTM wskazanym we wniosku.

Obecnie czynne są następujące POK ZTM (od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00):

– Górczyn – dworzec autobusowy,

– Ogrody – pętla tramwajowa (punkt znajduje się w budynku przy pl. Waryńskiego 9),

– Rondo Kaponiera (poziom -1),

– Os. Sobieskiego – dworzec autobusowy,

– Dębiec – pętla tramwajowa

– Śródka –  dworzec autobusowy 

– Centrum Handlowe przy pl. Wiosny Ludów (wejście od ul. Strzeleckiej),

– Junikowo – pętla tramwajowo-autobusowa,

– Dworzec Zachodni PKP

– Dworzec Rataje