Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W piątek 8 listopada odbył się finał akcji trwającej od początku roku szkolnego zorganizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu zorganizowano szeregu atrakcji dla wszystkich uczniów szkoły od najmłodszych pierwszoklasistów do najstarszych ósmoklasistów. Uczniowie klas I –III, pod okiem swoich wychowawczyń, już wcześniej podczas zajęć wprowadzani byli w tematykę imprezy.

W ramach akcji wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, przyszłymi kucharzami, przygotowano zdrowe śniadania. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycielki obu szkół Katarzyny Szymczak. Ponadto zorganizowane zostało stoisko kosmetyczne, gdzie uczniowie, dzięki uprzejmości pani Justyny Włodarczyk – lokalnej kosmetyczki, mogli uzyskać porady w zakresie pielęgnacji cery. Porad psychologicznych udzielała natomiast pani Hanna Wawrzyniak – Kujawa- szkolny pedagog.

W hali sportowej przygotowane zostały stanowiska do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Tam też pani Joanna Gradzińska i pozostali nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zabawy ruchowe i turnieje sprawności, podczas których wykorzystany został sprzęt zakupiony ze środków pozyskanych z Fundacji Enea.

Pani Aleksandra Grochowiak zorganizowała wystawę prac plastycznych i fotograficznych. Uczniowie dowolną techniką wykonywali zdrowe lunchboxy, w których zawarta była ich wizja zdrowego śniadania.

Na terenie szkoły zorganizowana została gra terenowa. Punkty na trasie zdobywali ci uczniowie, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania związane z tematyką zdrowego odżywiania i stylu życia. W organizację zaangażowali się pracownicy Enei i szkolni wolontariusze.

Z relacji uczniów wiemy, że cały dzień był bardzo udany. Cieszymy się, że w akcję mogli zostać włączeni wszyscy uczniowie szkoły.

Dziękujemy nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za zaangażowanie, opiekę i wyrozumiałość. Wielkie dzięki kierujemy do pani Elżbiety Andrzejewskiej, która pomogła w zorganizowaniu środków na przeprowadzenie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania i zaangażowała się w przygotowania.

K. Szymczak