eTwinning – prezentacja szkoły z Polski

Czas na nas!  eTwinning – nasi uczniowie prezentują:

Na trzecim spotkaniu partnerów projektu eTwinning „Summer Holidays in my country” uczniowie naszej szkoły (klasy 7a) opowiedzieli swoim rówieśnikom z innych krajów o naszym kraju i o naszej szkole.

Na początku pokazaliśmy film pt „Fall in love with Poland” przedstawiający najciekawsze miejsca w Polsce. Następnie pierwsza grupa uczniów – Zuzia, Amelka, Lena i Antek – opowiedzieli o naszym kraju, jego geografii, ludności, krajobrazu, tradycyjnej kuchni.

Kolejna grupa w składzie – Kacper, Konrad, Jacek i Tymek – przedstawili ulubione miejsca naszego letniego wypoczynku: Bałtyk, góry, jeziora oraz inne atrakcje turystyczne.

O miejscach szczególnych – znajdujących się na liście UNESCO – opowiedzieli Zuzia, Krzyś i Hania. Nasi partnerzy mogli podziwiać piękne zdjęcia ze starówki w Warszawie, Krakowie, Toruniu, kopalnię w Wieliczce, Puszczę Białowieską, zamek krzyżacki w Malborku, Park Mużakowski i Park Tysiąclecia we Wrocławiu.

Następnie przedstawiliśmy klimat w Polsce, tę prezentację przygotowali Tomek K, Tomek L, Janek i Krzyś.

Na zakończenie nasi partnerzy obejrzeli film ukazujący naszą szkołę, w tym hymn szkolny. Film ten został przygotowany przez Martynę, Patrycję, Hanię i Mateusza.

W czasie oglądania prezentacji, poprosiliśmy naszych partnerów  o współtworzenie chmury wyrazowej – w tym celu każdy uczestnik mógł wpisać 3 informacje, jakie zapamiętał o Polsce.

Co pojawiło się w chmurze? Tatry, Wieliczka, castle in Malbork, dumplings, sernik ?

Po spotkaniu otrzymaliśmy wiele ciepłych słów od nauczycieli szkół partnerskich:

• Thanks for all my dear friends for everyrhing and today’s presentation @Gosia @Karolina Wiłkość @Natasha Kogoj – Senay Genc, Turkey.
  • Thank you.. the presentations and the kids were really great! We learned a lot from your words ????- Sanja, Croatia.
  • Thanks for the great presentations? Blige, Turkey
  • Thank you, it’s a pleasure being your project partner ️ Natasha, North Macedonia.
  • It was a very nice meeting! You and your students are great, dear Malgorzata and Natasha! ? Mar, Romania.
  • So nice presentations.. Thanks for all. Njoud, Jordan.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 7a za wspaniałe prezentacje, za wkład pracy, poświęcanie swojego czasu (spotkania odbywają się popołudniami oraz w soboty).

Dziękujemy tez rodzicom za motywację, pomoc i wyrozumiałość.

Szkolni koordynatorzy:

Małgorzata Jędrzejewska