eTwinning – Dzień Klimatu

Dzień klimatu z programem eTwinning.

„Nie ma planety B” Takie słowa Tymka, ucznia naszej szkoły, usłyszeliśmy, podobnie jak wiele innych ważnych i mądrych myśli na spotkaniu partnerów eTwinning poświęconemu naszej jedynej i niepowtarzalnej Ziemi. Nasza planeta jest tylko jedna i każdy z nas powinien ją chronić. Tak, abyśmy mogli cieszyć się jej pięknem i harmonią, a nie martwić się nieustannymi suszami, powodziami, huraganami, a nawet  emigracja klimatyczną.

Spotkanie szkół partnerskich poświęcone zmianom klimatycznym zorganizowaliśmy 15 maja. Uczniowie naszej szkoły – Martyna, Tymek, Jacek i Krzyś przygotowali i przedstawili prezentację dotyczącą obserwowanym obecnie niepokojącym zmianom klimatu na Ziemi oraz o tym jakie zjawiska możemy zaobserwować już teraz w Polsce. Wysłuchali nas uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół partnerskich, czyli Turcji, Jordanii, Rumunii, Macedonii i Chorwacji. Prezentujący kolejno pytali przedstawicieli innych szkół, jakie, choćby drobne, działania podejmują na co dzień w celu ochrony naszej planety.

Następnie przedstawiliśmy film prezentujący prace plastyczne jakie przygotowali wszyscy uczniowie z klasy 7a z okazji Dnia Ziemi. Film możesz obejrzeć tu:

Nasi partnerzy z Chorwacji zabrali głos jako następni i opowiedzieli wszystkim o sposobach na bycie eko – oszczędzaniu energii, wody, recyklingu oraz o działaniach, jakie w swoich domach i szkołach podejmują na co dzień.

Spotkanie zakończyła dyskusja na tak ważny dla nas wszystkich temat.

Cieszymy się wszyscy z tak udanej współpracy miedzy naszymi szkołami, z możliwości posługiwania się językiem angielskim w prawdziwej dyskusji na żywo oraz z możliwości wymiany myśli i doświadczeń na ważne obecnie tematy.

 

Szkolni koordynatorzy:

Małgorzata Jędrzejewska

Karolina Wiłkość