Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

za nami…

 6 lutego 2019 r. w czytelni odbyło się niezwykłe spotkanie z…. Zgromadzili się w niej bowiem sympatycy poezji Pani Emilii Waśniowskiej – pisarki, poetki, nauczycielki z Poznania, uczestnicy szkolnego etapu XII Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Emilii Waśniowskiej”. Ta znana dzieciom poznańska autorka gościła kiedyś w ZS w Tulcach. By uczcić Jej pamięć postanowiliśmy wziąć udział w konkursie. Jego celem było poznawanie i popularyzowanie twórczości autorki liryków dziecięcych, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, prezentacja umiejętności dzieci.

Królowały  wiersze  z tomików: „Mili-lili-lawi”, „Przychodzę do Ciebie”, „Beskidzkie obrazki”, „Kiedy słychać ptaki”, „Oswajam strach”,” Pokochać Babę Jagę”, „Wesołe miasteczko”, „Imię to nie fraszka”, „Pamiątki babuni” czy „Wędrowały dwa wielbłądy”.

W kategorii klas I-III zwyciężył Norbert Demski. W klasach 4-8 Michalina Dutkiewicz zajęła I miejsce, II – Maja Porębska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy udanego występu podczas następnych eliminacji, które odbędą się w kwietniu w szkole w Poznaniu, w której Pani Waśniowska była nauczycielem języka polskiego i pełniła funkcję dyrektora.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki. Dziękujemy raz jeszcze młodym recytatorom za udział i piękne zaprezentowanie utworów.

M. W.