Dzień Kolumba w naszej Szkole

Dzień Kolumba to święto obchodzone 12 października w wielu państwach Ameryki Południowej i Północnej oraz w Europie w Hiszpanii i we Włoszech. Ma ono długie tradycje, a jego celem jest upamiętnienie odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku.

W Tulcach również obchodziliśmy ten dzień. Klasa 7a na lekcjii geografii przygotowała krótki filmik z historią Kolumba. Na zajęciach oglądaliśmy po angielsku podróże wielkiego żeglarza, wszystkie klasy w naszej szkole podczas lekcji angielskiego zapoznały się z postacią Kolumba
a młodsze dzieci oglądały bajkę i kolorowały statki podróżnika Santę Marię, Pintę i Ninę.

W ten magiczny dzień znalazło się w naszej szkole wielu Kolumbów i załoga.

Grażyna Pługowska

„You can never cross the ocean unless you have the courage to lose sight of the shore.”

Christopher Columbus