Dzień Edukacji Narodowej

Bezmierny mój dług wdzięczności,

więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela,

żeby po całym kraju rozsławił się, rozgłosił wysiłek nauczyciela” (Konstanty Ildefons Gałczyński)

 

Tymi pięknymi strofami wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego rozpoczął się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice naszej szkoły złożyły swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia płynące z głębi uczniowskich serc.

Zaprezentowały też wzruszający program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Izabeli Bloch, Moniki Więckowskiej, Katarzyny Kubik, Aleksandry Grochowiak i Małgorzaty Herkt-Pujszy. Brawurowo zagrała na keyboardzie Martyna, a piosenki zaśpiewały: Joasia, Maja i Wiktoria. Recytacje refleksyjnych wierszy przeplatane nutą nastrojowych utworów sprawiły, że tego dnia na sali panował wyjątkowo uroczysty nastrój.

Na zakończenie wiele ciepłych słów skierował do pedagogów Pan Dyrektor – Andrzej Szymczak. Życzył wszystkim zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym i zadowolenia z pracy z uczniami.

M.W.