Drzewo Franciszka

„Drzewo Franciszka” to projekt, którego ideą główną jest rozpowszechnianie wśród uczniów postaw proekologicznych.

Pięcioosobowe zespoły bardzo aktywnych, młodych ekologów posadziły  6 października trzy jesiony wyniosłe. Akcja nasadzania była udana, dopisała także słoneczna, jesienna pogoda.

Podczas tego wydarzenia nie mogła zabraknąć tak ważnych osób jak dyrektor szkoły pan Andrzej Szymczak, ksiądz Patryk  Mazur i pani Lidia Sowińska zaangażowanych w projekt.

Było dużo pracy, ale też wiele śmiechu i zabawy. Uczniowie samodzielnie przetransportowali sadzonki, wykonali drewniane płotki wokół drzew oraz udekorowali podłoże korą.

Projekt ten ma na celu poszerzyć wiedzę przyrodniczą uczniów oraz zachęcić wszystkich do podejmowania działań na rzecz środowiska.

Opiekunowie projektu

Katarzyna Niewolna i Joanna Pohl