Bimbą przez Poznań

14 listopada klasa 2a odbyła ciekawą wycieczkę zabytkowym tramwajem „Helmutem” po Poznaniu. Trasa prowadziła przez najważniejsze atrakcje turystyczne miasta:

  • Katedra na Ostrowie Tumskim
  • Zamek Cesarski i Dzielnica Cesarska
  • Plac Wolności i ul. 27 Grudnia
  • Święty Marcin
  • Malta
  • Most Rocha.

Podczas przejazdu wzdłuż legendarnej ulicy Święty Marcin obok kościoła Św. Marcina pani przewodniczka w stroju motorniczego opowiedziała dzieciom  legendę o tym, jak Św. Marcin odwiedził Poznań oraz skąd się wzięła tradycja wypieku rogala świętomarcińskiego. Był  to idealny moment, aby nasi wycieczkowicze otrzymali pachnące rogale świętomarcińskie .

O godz.12:00 na Starym Rynku uczniowie mieli okazję sprawdzić czy rzeczywiście poznańskie koziołki 12 razy trykają się na wieży ratuszowej.

I.D.