2 marca Pyra się nie odbędzie, ale…

Nowa formuła PYRY i nowy termin

Dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach serdecznie zaprasza na XVII Międzypowiatowy Konkurs Gwary Poznańskiej „JEZDYM POZNAŃSKO PYRA”, który odbędzie się 22 marca 2019r. (piątek) o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Tulcach.

Cele konkursu:

• Upowszechnienie regionalnej odmiany języka,
  • Uświadomienie, że znajomość gwary służy budowaniu wspólnoty Wielkopolan, więzi międzypokoleniowej i zachowaniu tradycji rodzinnych,
  • Uświadomienie młodzieży, że polski język narodowy ma dwie odmiany:
    – ogólną (literacką)
    – ludową (gwary, dialekty),
  • Wzbudzenie szacunku dla gwary poznańskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej i klas kończących gimnazjum.

Będzie on polegał na rozgrywkach  między zespołami, podczas których, młodzież sprawdzi swoją wiedzę na temat Poznania, zapozna się z gwarą poznańską oraz będzie miała okazję do zaprezentowania talentów artystycznych z wykorzystaniem ziemniaka, wykaże się też umiejętnościami sprawnościowymi. Jedną z konkurencji będzie recytacja przygotowanego tekstu lub piękne jego odczytanie.

Zgłoszenia  drużyn 4 osobowych prosimy przesłać do 1 marca 2019r. na wybrany adres:

– Zespół Szkół w Tulcach, ul. Poznańska 1, 63-004 Tulce
–  e-mail [email protected]

Zapraszamy do wspólnej zabawy.