szkola2.jpgszkola3.jpgszkola4.jpgszkola5.jpgszkola6.jpgszkola7.jpg

Bajkoludki rok szkolny 2017/2018

 

grudzień

Świąteczne życzenia.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to okazja do składania sobie życzeń. Ale co zrobić, gdy ktoś mieszka daleko? Dla uczniów klasy 3 a to żaden problem. Dzieci własnoręcznie przygotowały kartki świąteczne, wypisały życzenia, zaadresowały koperty i wyruszyły do pobliskiego punktu pocztowego. Trzeba było tylko zakupić znaczek pocztowy, nakleić w odpowiednim miejscu i wrzucić kartki do skrzynki pocztowej. Wesołych świąt !!!

Iwona Dubiel

    

    

 

listopad

LABORAKI -klasa 3a
11 grudnia na zajęciach laboratoryjnych przenieśliśmy się do KRAINY LODU.
Iwona Dubiel
 
     
     
     
   
 

 

Spotkanie z policjantem - klasa 3a
23 listopada odwiedzili naszą szkołę policjanci, którzy przypomnieli uczniom najważniejsze zasady ruchu drogowego. 
 

Iwona Dubiel

    

 

LABORAKI - klasa 3a

23 listopada zgłębialiśmy temat związany z wodą.

Iwona Dubiel
 
     
     

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Koleżanki i koledzy z klasy II a przygotowali apel z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie ubrani na żółto jeszcze bardziej rozweselili szkołę tego dnia. Drugoklasiści przypomnieli o podstawach dobrego, kulturalnego zachowania.  Wspomnieli jak ważne jest używanie  na co dzień  słów dziękuję, przepraszam, proszę, które wiążą się z dobrymi manierami. Przypomnieli, jak ważny jest uśmiech i miły bezinteresowny gest wobec innych. Po wysłuchaniu wierszyków i zagadek wszyscy uczniowie złożyli przysięgę związaną
z życzliwym zachowaniem nie tylko w dniu święta. Brzmiała ona tak:

Będziemy zawsze używać magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję.

Będziemy się uśmiechać.

Będziemy mili i życzliwi dla innych.

Będziemy pomagać sobie nawzajem.

Wszystkie dzieci otrzymały odznakę przypominającą o złożonym przyrzeczeniu.

Na zakończenie apelu  wręczono upominki uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach: „Kapelusz Pani Jesień” oraz „Przeczytałeś? Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki”. Dzieci zostały nagrodzone brawami oraz drobnymi upominkami.

Marta Antysiak

 

     

     

 

11 listopada

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
W dniu 10 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie z klasy IIIa.
Iwona Dubiel
    
     
     
     
     
 
październik

24 października uczniowie klas IIa i IIb odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Dzieci poznały tajemniczą recepturę i składniki używane podczas produkcji Rogali Świętomarcińskich. W bardzo wesołej atmosferze wysłuchali legendy o powstaniu Rogali oraz wzbogacili słownictwo o elementy poznańskiej gwary. W południe z okien Muzeum obejrzeliśmy pokaz koziołków znajdujących się na wieży Ratusza. Na koniec każdy uczeń otrzymał certyfikat czeladniczy.

Marta Antysiak

     

     

     

 

 

LABORAKI KLASA 3a
23 października br. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Laboraki. Tym razem uczniowie klasy 3a zgłębiali tajemnice powietrza: czym jest powietrze, z jakich składników się składa i jakie ma właściwości. Ciekawe doświadczenia pokazały, że "to nie czary, to nauka".
Iwona Dubiel
 
     
     
    
     

 

PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO GRUPY WIEKOWEJ BAJKOLUDKI.
 
Dnia 18.10.2017 uczniowie klas pierwszych, aby dołączyć do Bajkoludków, musieli zdać egzamin z Krainy Recytacji, Krainy Geograficzno-Przyrodniczej, Krainy Grzeczności oraz Krainy Ruchu Drogowego. Dzieci bezbłędnie rozwiązywały zadania oraz odpowiadały na pytania, które przygotowali dla nich uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami. Na zakończenie wszystkie dzieci z klas pierwszych otrzymały w prezencie zakładki do książek z tekstem hymnu Bajkoludków.
 
Iwona Dubiel, Sylwia Lesińska, Jolanta Stachowiak, Teresa Jaskuła
 
 

      

        

      

      

      

 

 

10 października uczniowie klas IIa i IIIc wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Schronisku dla zwierząt w Skałowie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w schronisku dla zwierząt oraz miały możliwość zwiedzenia ośrodka, w tym pomieszczeń socjalnych i gabinetu weterynarza. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego nie należy podchodzić do obcych psów, a w razie zagrożenia jak bronić się przed atakującym zwierzęciem. Dzieci ćwiczyły również pozycję „żółwia” i „drzewa”.
 

Marta Antysiak, Sylwia Lesińska
 

        

        

      

 

 

11 października uczniowie klasy IIa i IIIb na zajęciach lekcyjnych gościli Pana Andrzeja Kamińskiego i syna Jana Kamińskiego, oficera II RP. Pan Andrzej i dziadek jednego z naszych uczniów, opowiedział nam niesamowite historie z życia swojego ojca. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadanych przez gościa historii oraz mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych fotografii. W imieniu naszym i uczniów jeszcze raz pragniemy podziękować za tak niezwykłą lekcję!
 

Marta Antysiak, Jolanta Stachowiak

 

      

      

 

wrzesień

 

Wytwory z kasztanów klasy 3a

     
    
     
     
     
 
LABORAKI - KLASA 3a
 
We wrześniu rozpoczął się w naszej szkole projekt popularyzujący nauki przyrodnicze "Laboraki". Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w laboratorium, poznali profesjonalny sprzęt laboratoryjny. Dzieci miały też możliwość odmierzania wody pipetą i wlewania jej do probówki. Wykonały też samodzielnie przypinki z imionami. Pani Marta Smolińska- autorka projektu wraz z asystentką Anią w atrakcyjny sposób przedstawiły dzieciom podstawowe techniki pracy w laboratorium. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
 
Iwona Dubiel

    

    

    

    

     

Rekolekcje Bajkoludków.

Nowy rok szkolny powitaliśmy z uśmiechami na twarzach. We wtorek 5 września udaliśmy się do kościoła  na Mszę  Świętą, podczas której zostały poświęcone plecaki wszystkim pierwszoklasistom. Dziękujemy Proboszczowi Marianowi i Księdzu Patrykowi za wspólną modlitwę i śpiew.  

Szkola Tulce